KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14733261
nr 1473 3261
Karl Nordlund
(1916-2003), Sverige
Oljemålning, "Tre träd och hus". Signerad. Olja på pannå, 36x38, yttermått inklusive ram: 49x51 cm
Karl Nordlund, svensk målare född 1916, död 2003 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 juni 2022
kl 20:08:04
6/6 18:53:05